Find vej til kirken

Kalender

01

mar
søndag
10:00-11:00

Højmesse med dåb v/Karin Christiansen

Karin Christiansen

02

mar
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

03

mar
tirsdag
11:00-12:00

Babysalmesang

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Anne Sophie von Westen
15 kr. pr. gang

03

mar
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

03

mar
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

04

mar
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

04

mar
onsdag
17:30-19:00

Børnegudstjeneste

Karin Christiansen og Mette Enevold

07

mar
lørdag
10:00-13:00

Loppemarked og Lørdagscafé

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

08

mar
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

08

mar
søndag
11:00-14:00

Sogneindsamling - Folkekirkens Nødhjælp

Sideskib, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Mathias Skrubbeltrang

08

mar
søndag
11:15-12:15

Fernisering ved Jim Wiinholt

Sideskib, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Jim Wiinholt

09

mar
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

10

mar
tirsdag
11:00-12:00

Babysalmesang

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Anne Sophie von Westen
15 kr. pr. gang

10

mar
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

10

mar
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

11

mar
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

14

mar
lørdag
11:00-12:00

Dåbsgudstjeneste v/Mette Enevold

Mette Enevold

15

mar
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin Christiansen

15

mar
søndag
16:00-18:00

Klaverkoncert

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Oscar Micaelsson

16

mar
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

17

mar
tirsdag
11:00-12:00

Babysalmesang

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Anne Sophie von Westen
15 kr. pr. gang

17

mar
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

17

mar
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

18

mar
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

21

mar
lørdag
11:00-12:00

Dåbsgudstjeneste v/Karin Christiansen

Karin Christiansen

22

mar
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

23

mar
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

24

mar
tirsdag
11:00-12:00

Babysalmesang

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Anne Sophie von Westen
15 kr. pr. gang

24

mar
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

24

mar
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

25

mar
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

26

mar
torsdag
18:30-20:30

Menighedsrådsmøde

Menighedssal, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Menighedsrådet

29

mar
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin E Christiansen

29

mar
søndag
14:00-15:00

Påskemusical

Børnekoret fra Bistrup Kirke

30

mar
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

31

mar
tirsdag
11:00-12:00

Babysalmesang

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Anne Sophie von Westen
15 kr. pr. gang

31

mar
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

31

mar
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

01

apr
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

01

apr
onsdag
17:30-19:00

Børnegudstjeneste

Karin Christiansen og Mette Enevold

04

apr
lørdag
10:00-13:00

Loppemarked og Lørdagscafé

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

04

apr
lørdag
11:00-12:00

Dåbsgudstjeneste v/Mette Enevold

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Mette Enevold

05

apr
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

06

apr
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

07

apr
tirsdag
11:00-12:00

Babysalmesang

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Anne Sophie von Westen
15 kr. pr. gang

07

apr
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

07

apr
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

08

apr
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

09

apr
torsdag
19:30-20:30

Skærtorsdag v/Mette Enevold

Mette Enevold

10

apr
fredag
10:00-11:00

Langfredag v/Mette Enevold

Mette Enevold

12

apr
søndag
10:00-11:00

Påskedag v/Karin Christiansen

Karin E Christiansen

13

apr
mandag
10:00-11:00

2. påskedag v/Karin Christiansen

Karin E Christiansen

13

apr
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

14

apr
tirsdag
11:00-12:00

Babysalmesang

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Anne Sophie von Westen
15 kr. pr. gang

14

apr
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

14

apr
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

15

apr
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

19

apr
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin E Christiansen

19

apr
søndag
16:00-18:00

Koncert

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Copenhagen Marimba Duo

20

apr
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

21

apr
tirsdag
11:00-12:00

Babysalmesang

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Anne Sophie von Westen
15 kr. pr. gang

21

apr
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

21

apr
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

22

apr
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

26

apr
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

27

apr
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

28

apr
tirsdag
11:00-12:00

Babysalmesang

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Anne Sophie von Westen
15 kr. pr. gang

28

apr
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

28

apr
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

29

apr
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

30

apr
torsdag
18:30-20:30

Menighedsrådsmøde

Menighedssal, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Menighedsrådet

02

maj
lørdag
10:00-13:00

Loppemarked og Lørdagscafé

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

04

maj
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

05

maj
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

05

maj
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

06

maj
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

06

maj
onsdag
17:30-19:00

Børnegudstjeneste

Karin Christiansen og Mette Enevold

08

maj
fredag
10:00-11:00

Konfirmation

Præsterne

08

maj
fredag
12:00-13:00

Konfirmation

Præsterne

10

maj
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

11

maj
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

12

maj
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

12

maj
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

13

maj
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

17

maj
søndag
16:00-18:00

Klaverkoncert

Kirken, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Prof. Nicklas Sivelöv's klaverelever

18

maj
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

19

maj
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

19

maj
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

20

maj
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

21

maj
torsdag
10:00-11:00

Konfirmation

Præsterne

21

maj
torsdag
12:00-13:00

Konfirmation

Præsterne

24

maj
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

25

maj
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

26

maj
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark

26

maj
tirsdag
14:00-15:00

Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

27

maj
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

28

maj
torsdag
18:30-20:30

Menighedsrådsmøde

Menighedssal, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark
Menighedsrådet

31

maj
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin E Christiansen

01

jun
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

02

jun
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Kælder, Egevænget 2, 3000 Helsingør, Danmark